Definicja ‘bloga’

Blog może być traktowany jako rodzaj internetowego dziennika osobistego/pamiętnika. Termin “Blog” wywodzi się od skrótu “web” i “log”, lub lepiej, “internetowy pamiętnik”. Jest to użyteczne narzędzie do wstawiania i wiralizacji pomysłów i opinii poprzez publikację artykułów internetowych (wpisów), które następnie mogą być komentowane i udostępniane przez użytkowników. W ten sposób może być uznany za skuteczny sposób interaktywnej komunikacji.

Dlaczego utworzyć blog?

Podczas tworzenia bloga, tworzysz także społeczność która podziela zainteresowanie Twoją stroną; co oznacza, że możesz zwiększyć lojalność Twoich klientów / użytkowników poprzez interakcję z nimi. W związku z tym, zwiększa to także Twoją widoczność.

Jak utworzyć blog?

Abu utworzyć blog nie jest konieczne posiadanie szczególnych umiejętności technicznych, ponieważ jest łatwy do wykonani, nawet jeśli nie znasz żadnego języka programowania. Istnieje wiele platform internetowych, które pozwalają Ci na stworzenie zaawansowanego technicznie bloga za pomocą kilku kroków, wpisując treść i zarządzając nim w bardzo łatwy sposób. Pośród wszystkich dostępnych w sieci wartym do rozważenia jest WordPress. Wchodząc na stronę i rejestrując się na http://it.wordpress.com możesz utworzyć swój blog postępując zgodnie krok po kroku z wytycznymi.

Utwórz blog, który odniesie sukces

Aby osiągnąć sukces ze swoim blogiem musisz postępować zgodnie z poniższymi kryteriami:

  • zobacz jakie są obecnie najbardziej popularne tematy w Internecie i wybierz swój oryginalny, trendy temat który musi być interesujący dla użytkowników
  • wybierz domenę, która będzie spójna z Twoim tematem; będzie to wartością dodaną dla pozycjonowania Twojej strony
  • wybierz tytuł bloga, który zawiera słowa kluczowe powiązane z tematyką bloga. Np. jeśli Twój blog powiązany jest ze współczesną sztuką, wybierz po prostu tytuł “WSPÓŁCZESNA SZTUKA”
  • każdy wpis musi posiadać swój własny tytuł, własną treść oraz wybrane słowa kluczowe
  • wstaw spójne i atrakcyjne zdjęcia, które są w stanie przykuć uwagę użytkowników
  • wykorzystaj rss do wiralizacji Twojej zawartości w szybki sposób

Zbuduj swoją stronę z 1 Minute Site

Nie potrzebujesz żadnych zaawansowanych umiejętności technicznych i komputerowych