Spytaliśmy naszych klientów, za co najbardziej cenią sobie
1 Minute Site


Dobrze zbudowana strona internetowa i łatwa w obsłudze jest wspaniałą wizytówką firmy dla każdego biznesu jaki prowadzisz. Wszystkie usługi na 1 Minute Site są niezwykle profesjonalne i najwyższej jakości.


– Joanna – Warszawa

1 Minute Site okazał się doskonałym odkryciem. Natrafiłem na platformę całkiem przypadkiem… ale po kilku kliknięciach moja strona była już GOTOWA! A kiedy wróciłem do domu była już widoczna w wyszukiwarce.


– Krzystof – Expanse KP – Łódź

  • Definicja ‘layoutu’
  • Dlaczego jest ważne wybranie właściwego layoutu?
  • Poradnik, aby wybrać właściwy layout

Definicja ‘layoutu’

Layout strony internetowej to sposób rozmieszczenia elementów na stronie w określonym szablonie, i wlicza się w niego zarówno pojedynczą strukturę strony jak i grafikę. Tworzenie layoutu strony internetowej jest procesem skomplikowanym, który może być wykonany przez projektantów stron internetowych i programistów; z tego powodu 1 Minuta Strona zapewnia swoim użytkownikom wiele szablonów, albo lepiej stron internetowych z wcześniej ustalonym layoutem; ponadto w tych layoutach masz wolny wybór do załączenia tekstów i obrazów.

Dlaczego jest ważne wybranie właściwego layoutu?

Layout jest jednym z głównych aspektów strony internetowej. Wynika to z faktu, że strona jest łatwa i intuicyjna w przeglądniu jeśli jej zawartość jest dobrze umieszczona w układzie strony.

Poradnik, aby wybrać właściwy layout

Aby wybrać właściwy layout musisz zwrócić szczególną uwagę: jeśli używasz dobrej podstawowej struktury, użytkownicy będą mogli lepiej czytać zawartość. Głównym celem jest zwrócenie uwagi na Twoje treści w ekskluzywny sposób. Stąd wybór układu opiera się na tym, co tak naprawdę chcesz przekazać / pokazać użytkownikom:

  • jeśli zdecydujesz spokazać tekst na pierwszym planie, będziesz musiał opracować układ wokół niego;
  • jeśli zdecydujesz się wyróżnić obrazy musisz wybrać layout, który mógłby skupiać uwagę użytkowników na zdjęciach, również uwzględniając opisy tekstowe