Mobilne Strony Internetowe

Zgodnie z ostatnimi danymi z 2014 roku ponad 69% Polaków używa smartfonów do korzystania z Internetu. Jest to ponad 13% wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Dlatego budując stronę internetową musisz wziąć pod uwagę, że jej możliwość przeglądania na urządzeniach mobilnych może być kluczowa do osiągnięcia sukcesu! Na szczęście na platformie 1 Minute Site możesz bezproblemowo zbudować stronę, która od samego początku będzie w pełni responsywna.

Kilka porad jak zbudować szybko mobilną stronę internetową

responsywne szablony 1ms

1. Kliknij zbuduj darmową stronę

Podaj swój adres mailowy, nazwę strony oraz hasło do logowania

2. Wybierz responsywny szablon

Wybierz szablon dla swojej strony spośród naszych dostępnych responsywnych szablonów. Zobacz przykład z boku jak oznaczone są responsywne szablony do wyboru na platformie 1 Minute Site.

3. Dodaj zawartość

Używaj czytelnych rozmiarów czcionek, tak aby zamieszczony tekst był czytelny. Sekcjom tytułowym akapitów możesz nadać style headings.

4. Opublikuj stronę i sprawdź ją na swojej komórce

Sprawdź stronę na swoim smartfonie i zobacz czy użytkownicy mogą szybko i sprawnie przejrzeć zawartość Twojej strony, złożyć zapytanie poprzez formularz kontaktowy oraz dokonać zakupu Twoich produktów.

 

Opinia Google o mobilnych stronach 1 Minute site

google developers mobile toolJesteśmy stale na bieżąco ze wszystkimi nowinami technicznymi. Strony zbudowane na platformie 1 Minute Site przestrzegają najważniejsze wytyczne Google, w zakresie wygody dla użytkowników przeglądających strony na urządzeniach mobilnych. Strony zbudowane na platformie 1 Minute Site cechują się:

  • Poprawnym rozmiarem elementów dotykowych
  • Poprawnym dopasowaniem rozmiaru do okna roboczego
  • Poprawną konfiguracja okna roboczego
  • Brakiem reklam pełnoekranowych zasłaniających treść, które zachęcają do instalowania aplikacji
  • Brakiem wykorzystania wtyczek
  • Poprawnym użyciem czytelnych rozmiarów czcionek

Strony zbudowane na platformie 1 Minute Site są bardzo dobrze oceniane przez Google. Posiadają nie tylko przyjazny kod dla robotów indeksujących Google, ale także są bardzo wysoko oceniane pod względem wygody dla użytkowników urządzeń mobilnych. Sprawia to, że od samego początku Twoja strona dostaje DUŻY PLUS od Google i łatwiej będzie Ci skupić się na polepszeniu jej pozycji w wyszukiwarce internetowej.

Urządzenia mobilne takie jak smartfony i tablety zrewolucjonizowały sposób dostępu do informacji. Jednakże, korzystanie z możliwości przeglądania informacji w Internecie na urządzeniach mobilnych niejednokrotnie bywa frustrujące. Kiedy strona ładuje się zbyt długo na smartfonie, wielu użytkowników po prostu ją opuszcza. Natomiast kiedy użytkownik już ją otworzy na swoim urządzeniu mobilnym, a nie będzie mógł jednak po niej wygodnie nawigować i wyszukać łatwo wartościowych informacji, to również bardzo szybko porzuci jej przeglądanie. Tracisz Ty, traci Twój potencjalny klient, traci reklamodawca, traci wydawca – wszyscy tracą. Można jednak temu zapobiec budując stronę www z nami!

Zobacz poniżej ocenę wygody użytkowników wystawionej przez Google dla strony English Head zbudowanej na platformie 1 Minute Site:

 

englishhead mobilna

 

Dlaczego warto budować mobilne strony i sklepy

Skoro więc jest to tak ważne medium, warto znać dokładne liczby i statystki dotyczące Internatów, a w szczególności tych z Polski.

1. Ilość użytkowników smartfonów w Polsce

Urządzenia mobilne, takie jak smartfony i tablety zrewolucjonizowały dostęp do informacji. W chwili obecnej już 45% ogólnej liczby mieszkańców Polski korzysta z Internetu z użyciem narzędzi mobilnych. W ten sposób spędzają ponad 1 godzinę 21 minut przeglądając informacje w sieci. Ponadto w Polsce:

 • 90% użytkowników smartfonów wyszukuje za ich pomocą informacji lokalnych
 • 78% użytkowników smartfonów szuka informacji o produktach
 • 28% użytkowników z powyżej wymienionej grupy dokonało zakupu za pomocą smartfona
2. Ilość użytkowników social media

Rośnie także liczba internautów, a także kont w mediach społecznościowych. Jednakże w porównaniu np. do rynku amerykańskiego, w Polsce dominuje Facebook i długo długo nic. Dodajmy do tego, że obecnie z pośród 12 milionów Polaków obecnych na FB, aż ponad 7 milionów z nich z korzysta z tego serwisu na urządzeniach mobilnych. FB generuje w Polsce nie mal cały ruch z social media na strony internetowe w Polsce. Dlatego to jest kolejny powód, dla którego musi rozważyć przystosowanie swojej strony do urządzeń mobilnych.

3. Zakupy przez smartfony

Według najnowszych danych (wp.pl) już 1,4 mln Polaków przynajmniej raz w życiu zrobiła zakupy z wykorzystaniem urządzenia mobilnego. Wykorzystanie urządzeń do zakupów online cieszy jednak zdecydowanie większą popularnością w krajach zachodnich. W USA w przedziale wiekowym internautów 25-34 lata aż 81% z nich dokonuje zakupy przez smartfony, a 88% przez tablety. Dominuj zakup multimediów, a następnie ubrań.

(źródło wearesocial.com ; wp.pl ; forbes.pl, iab.org.pl)

Ciąg dalszy rewolucji internetowej, czyli rewolucji mobilnej zagościł już na dobre w USA i Europie Zachodnie, gdzie tamtejsi użytkownicy bez większych oporów regularnie dokonują zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Teraz przyszła kolej na Polskę. Czy chcesz odstawać od konkurencji, czy może chcesz wykorzystać swoją szansę razem z 1 Minute Site?

Ten artykuł napisał Bartosz Kaluga

Zbuduj swoją stronę z 1 Minute Site

Nie potrzebujesz żadnych zaawansowanych umiejętności technicznych i komputerowych