Spytaliśmy naszych klientów, za co najbardziej cenią sobie
1 Minute Site


Dobrze zbudowana strona internetowa i łatwa w obsłudze jest wspaniałą wizytówką firmy dla każdego biznesu jaki prowadzisz. Wszystkie usługi na 1 Minute Site są niezwykle profesjonalne i najwyższej jakości.


– Joanna – Warszawa

1 Minute Site okazał się doskonałym odkryciem. Natrafiłem na platformę całkiem przypadkiem… ale po kilku kliknięciach moja strona była już GOTOWA! A kiedy wróciłem do domu była już widoczna w wyszukiwarce.


– Krzystof – Expanse KP – Łódź

RSS : właściwości i zalety

 • Definicja RSS
 • Dlaczego używać RSS?
 • Jak promować efektywnie RSS feed na Twojej stronie?

Definicja RSS

RSS to skrót od RDF Site Summary, a także Really Simple Syndication. Format RSS jest jednym z najbardziej popularnych systemów do rozpowszechniania treści online. RSS zwiększyły swoje znaczenie dzięki sieciom społecznościowym i wszystkim stronom, które są częścią Web 2.0.

Why use RSS?

RSS są podstawowym elementem do rozpowszechniania zawartości stron internetowych, które są na bieżąco aktualizowane. Dzięki RSS feed, zawartość Twojej strony może być odczytywana w czasie rzeczywistym przez innych użytkowników, poprzez agregatory wiadomości lub inne strony internetowe, które powiadamiają o RSS.

Poniżej znajdziesz najbardziej znaczące agregatory RSS:

Jak promować efektywnie RSS feed na Twojej stronie?

  1. Dodaj link do Twojego feed w widocznej miejscu na stronie;
  2. Utwórz atrakcyjną stronę, aby pokazać Twój feed. Uzytkownik musi znać Twoje usługi/zainteresowania;
  3. Dodaj Twój feed w Feed directories;
  4. Okresowo rejestruj się na stronach takich jak http://pingomatic.com i pozwól wyszukiwarkom dowiedzieć się o Twoim RSS feed;
  5. Unikaj ogólnych treści. Twórz treści, które mogą być ukategoryzowane tematycznie, tak aby każdy kanał RSS był ukierunkowany na potrzeby użytkowników;
  6. Zwracaj uwagę na treści i pisze je tak jakby były Twoja stroną.