Jak zrobić stronę internetową

Zastanawiasz się jak stworzyć stronę internetową?…. ten krótki przewodnik on-line może Ci pomóc. 1 Minute Site to platforma, która pozwala na tworzenie mobilnych stron www i swobodne zarządzanie nimi, z poradami i obsługą klienta dla Twoich potrzeb. Główne cechy to: łatwość i szybkość obsługi oraz dostępność różnych wersji, które zapewnią Ci główne usługi w zależności od potrzeb. Tu i teraz dajemy Ci kilka porad przydatnych, by zacząć i dowiedzieć się, jak stworzyć stronę internetową, nawet jeśli nie masz konkretnych umiejętności komputerowych albo nigdy wcześniej tego nie robiłeś.

niezbedne rzeczy do budowy strony internetowej

Oto, co potrzebujesz, aby utworzyć witrynę:

 • domena internetową (adres URL)

Czyli Twój adres internetowy przykładowo www.twojastrona.pl, pod którym Twoja strona będzie stale dostępna w Internecie

 • hosting przestrzeni (lub wirtualnego archiwum on-line)

Miejsce, tak jak na Twoim komputerze, gdzie będą zapisane wszystkie pliki znajdujące się na Twojej stronie

 • podstawowa grafika

Grafika, która będzie dopasowana do Twojej działalności, logo firmy, identyfikacji wizualnej lub Twoich wizualnych preferencji.

 • treści na temat Twojej działalności

Informacje o Tobie, Twojej firmie/działalności/stowarzyszeniu. Informacje o Twoich usługach, produktach czy też informacje kontaktowe.

Wszystko co niezbędne do budowy strony www otrzymasz od 1 Minute Site!

plany na 1ms1 Minute Site oferuje Ci w prosty sposób, w wersji darmowej lub płatnej, zarówno domenę, hosting przestrzeni, jak i grafikę. Aby rozpocząć proces możesz wrócić do strony głównej i kliknąć na główny banner (taki jak pierwszy obrazek z galerii) i wybrać wersję serwisu, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Jeśli chcesz spróbować, możesz zacząć od wersji darmowej, która daje Ci domenę w obrębie społeczności 1 Minute Site (np. http://twojeimie.1minutesite.pl), możliwość stworzenia do 3 stron, 10 MB hostingu przestrzeni i możliwość aktywacji e-commerce z 3 produktami w katalogu.

Możesz wybrać, czy zarejestrujesz się ze swojego konta na facebooku czy wypełnisz formularz rejestracji z Twoim e-mailem.

Wpisz nazwę Twojej strony, adres e-mail i hasło, którego będziesz używać.

W tym miejscu kliknij najpierw na dalej, a potem zacznij za darmo tworzyć swoją stronę internetową z 1 Minute Site.

Stwórz bezpłatnie Twoją witrynę

Jak stworzyć stronę www: Wybierz grafikę

Twybierz szabloneraz, gdy już zarejestrowałeś się w serwisie, ustaw skonfigurowaną grafikę. Jak stworzyć niestandardowy layout?

To proste: mając dostęp do serwisu możesz wybrać z rozwijanego menu serii niestandardowych szablonów utworzonych na podstawie doświadczenia ponad 200 tysięcy użytkowników, którzy z 1 Minute Site nauczyli się, jak zbudować stronę internetową.

Grafiki zostały zaprojektowane z myślą o tworzeniu witryn internetowych dla rozmaitych działalności: od restauracji po muzykę i sport, od turystyki po informatykę, od aptek po wydawnictwa, od fotografów po modę.

Upewnij się, że wybrana przez Ciebie grafikę jest zaznaczona i wyróżniona ciemniejszym tłem

Kliknij na pomarańczowy przycisk i stwórz swoją stronę.

Aby dowiedzieć się więcej i dowiedzieć się, jak stworzyć serwis www, obejrzyj video tutorial Jak stworzyć stronę internetową 

Jak zebrać pomysły
… po pierwsze zdobądź i przestudiuj materiały, które już posiadasz

Następnie są dwa pytania, które musisz sobie zadać:

 • Co chcę osiągnąć dzięki stronie?
 • Co mogę zaoferować użytkownikom?

Przeczytaj dokładnie poniższe informacje, oraz sprawdź w Internecie, co robią i jak komunikują się ludzie w Twojej branży oraz Twoja konkurencja.

Następnie bazując na wiedzy, która pozyskałeś przeglądając strony Twojej konkurencji, zacznij zbierać dostępne treści, którymi wypełnisz stronę internetową.

 • Pierwszym krokiem do skutecznego tworzenia strony jest jej zaprojektowanie, a to oznacza, jeszcze zanim wprowadzisz je na komputerze, zbieranie pomysłów i treści, które stworzą jedną stronę. Aby tego dokonać, wystarczy kartka papieru, ale także album ze zdjęciami…
 • Ważne jest, by opowiedzieć o własnej historii, swoich doświadczeniach, które sprawą, że Twoja strona internetowa jest unikalna i autentyczna. Wszystkie Twoje wysiłki dadzą Ci odpowiedź na zadane wcześniej pytania. Od tego zależy treść strony i jej nawigacja. Podziel materiał, który zebrałeś lub który zamierzasz wykorzystać w jednorodne grupy, każda z nich będzie sekcją Twojej witryny, następnie element menu najwyższego poziomu. Stworzenie trzech, czterech, maksymalnie pięciu grup pomoże Ci osiągnąć właściwą strukturę witryny.
 • Przyjrzyj się dokładniej na specyfikę zawartości strony. Najbardziej odpowiednia struktura do zarządzania treścią na stronie internetowej nazywana jest odwróconą piramidą. Najbardziej ogólne elementy znajdujące się w kilku stronach pierwszego poziomu są natychmiast dostępne dla wszystkich użytkowników. Natomiast bardziej szczególne treści mieszczą się na drugim poziomie, aby pogłębić poszczególne sekcje w sposób, by znaleźli je zainteresowani użytkownicy.

Przykład struktury strony wizytówki, która jest wystarczająca dla wielu rodzajów działalności:

 • Strona Główna
 • O mnie/O nas
 • Oferta
 • Galeria Zdjęć
 • Kontakt

 

Czujesz się gotowy na stworzenie własnej strony?
-> JUŻ TERAZ STWÓRZ TWOJĄ STRONĘ ZA DARMO <-

 

Dowiedz się, jak stworzyć stronę internetową

samouczek strona 1msTworzenie strony www jest na pewno bardzo ważnym etapem

Masz teraz dwa wyjścia:

 1. Możesz zdecydować się na powierzenie agencji internetowej wyspecjalizowanej w tworzeniu portali i stron www, zdobywając ładną witrynę, choć zazwyczaj jej zmiana lub aktualizacja generuje dość wysoki wydatek.
 2. Zdecyduj się na naukę budowy strony www z nami, w pełnej swobodzie i możliwości ciągłej aktualizacji!

Wiele osób jest przekonanych, że do wykonania profesjonalnej strony web potrzeba ekspertów w programowaniu, informatyków inżynierów lub dogłębnych znawców języków takich jak HTML, PHP lub ASP, Javascript, CSS.

W rzeczywistości wszystko to nie jest prawdą!

Nawet jeśli nie masz doświadczenia w tworzeniu stron, możesz nauczyć się tego bez większych trudności. Wynikiem będzie bardzo profesjonalny i atrakcyjnie graficzny serwis internetowy. Wiedz, że strona web jest podstawowym narzędziem dla tych, którzy chcą lepiej wykorzystać własny biznes, pasje i czynności zawodowe. 1 Minute Site daje Ci możliwość tworzenia stron intrnetowych dla każdej branży lub działalności. Z 1 Minute Site możesz zaprojektować strony dla restauracji lub architektów, jak również osobiste witryny i wyjść do świata bez obaw, że Twój pomysł nie jest oryginalny.

Jeśli nadal nie jest przekonany, jak łatwo jest stworzyć stronę z 1 Minute Site zobacz stronę zbudowaną zgodnie z samouczkiem video 1 Minute Site!

Stronę znajdziesz tutaj: http://zbudujdarmowastrone.1minutesite.pl/

Jak stworzyć stronę… 5 praktycznych porad

Oto 5 wskazówek, jak zacząć aktualizować Twoje treści on-line i udostępnić je Twoim odwiedzającym.

Teraz, gdy już utworzyłeś swoją witrynę, będziesz miał bardziej szczegółowe pytania, wyjaśnimy Ci więc, jak dostosować i wprowadzić zawartości oraz uczynić ją widocznym w sieci. Nie zapomnij, że dla każdego pytania o pomoc mamy specjalną sekcję i Obsługę klienta do Twoich usług.

1. Jak mogę stworzyć stronę i być widoczny w wyszukiwarkach?

meta opis razemPierwszym źródłem ruchu w Internecie są bez wątpienia wyszukiwarki. Istnieje ich wiele, ale z pewnością najpopularniejsze i najczęściej używane w Polsce jest Google.pl

Wyszukiwarki analizują nasze strony pod kątem jej zawartości (czyli analizuje zamieszczone teksty, obrazki itp.). Im bardziej strona jest zgodna z tematem i zawiera istotne treści tym bardziej jest widoczna dla samego silnika. Nie wszystkie teksty są jednakowo ważne. Aby osiągnąć ten cel trzeba wskazać niektóre konkretne dziedziny, takie jak temat strony i przez to jej:

 • Mate Tytuł (Title),
 • Meta Opis (Description)
 • i Słowa Kluczowe (Keyword)

1 MS pozwoli Ci wprowadzić szybko te kody za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu, przed dodaniem zawartości.

2. Jak stworzyć atrakcyjną stronę? Duża liczba oryginalnych obrazków i treści multimedialnych

galeria 1minutesiteOprócz tekstów można mówić do odwiedzających Twoją stronę za pomocą obrazów i treści multimedialnych. 1 Minute Site pozwala Ci wprowadzać obrazy o różnych rozmiarach do tekstu lub wstawiać galerie zdjęć lub też sekwencje, które mogą być wyświetlane niezależnie od tekstu. W panelu administracyjnym 1 Minute Site możesz również dodać atrybut “alt” do zdjęcia, który będzie pomagał wyszukiwarce poprawnie zaindeksować zdjęcia na Twojej stronie.

Pamiętaj, by zapisać obrazki z nazwami odpowiednimi do zawartości tekstowej, a nie z numerami seryjnymi (zmienić przypisaną numeryczną nazwę zdjęcia np. DSCN 2343 itp. na suszarka_do_wlosow.jpg). Nazwanie zdjęć przed wysłaniem ich, zgodnie z Twoimi słowami kluczowymi, zwiększy pozycję obrazów i Twojej strony wyszukiwarkach. Coraz więcej użytkowników sieci wyszukuje interesujących usług i produktów poprzez wyszukiwanie graficzne.

Ponadto, możesz zaprosić innych do oglądania treści multimedialnych na Twojej stronie (jak video na YouTube). Możesz łatwo włączyć go do określonej i łatwej w użyciu sekcji wewnątrz 1 Minute Site.

3. Jak stworzyć stronę wiarygodną? Stwórz sieć linków (link-building)

Tym bardziej wiarygodna jest witryna, im więcej linków pochodzi z innych stron. Link-building to aktywność społeczna. Każde łącze lub link pozwala odwiedzającym przeskoczyć z jednej strony na drugą, aby pogłębić treści lub źródło danych oraz informacji. Nieprzypadkowo Wikipedia jest jedną z najbardziej wiarygodnych witryn w Internecie. Wymieniaj i proś o łącza ze stronami, które dotyczą tych samych tematów.

Przykładowo: jeśli masz warsztat samochodowy, postaraj się opublikować wpisy na temat Twojej strony na portalach o tematyce motoryzacyjnej. Dodatkowo możesz aktywnie brać udział w dyskusjach na forach internetowych i tam zamieszczać linki do swojej strony. Możesz również dodać swoją stronę do wartościowych katalogów stron internetowych (duża ich część jest również darmowa). Publikuj pliki i udostępniaj je w sieci. Przekierowania z różnych wartościowych i wiarygodnych źródeł internetowych pomogą Twojej stronie wzrastać w wynikach wyszukiwarki.

Jeśli mieszkasz w miejscowości “A”, warto abyś również opublikował artykuły o swojej działalności na lokalnych portalach. W tym przypadku warto w artykule o Twojej działalności dodać takie słowa kluczowe jak: mechanik samochodowy + miejscowość

4. Jak ulepszyć własną stronę? Monitoruj odwiedziny i odkryj to, co najbardziej lubią Twoi użytkownicy

W sieci liczy się ilość osób odwiedzających Twoją stronę internetową. Aktualizuj zawartość Twojej strony i skup się na jej treści. Dowiaduj się od internautów i odkrywaj poprzez statystyki w Google Analytics, ile osób odwiedza Twoją witrynę, z jakich źródeł i które słowa kluczowe przyciągają nowych odwiedzających na Twoją stronę. Mając wgląd w wyniki Twojej strony w wyszukiwarce internetowej będzie mógł lepiej zarządzać treścią na swojej stronie i poprawiać wyniki Twojej strony.

Planer słów kluczowych Google AdWords pozwoli Ci również lepiej zaplanować słowa kluczowe dla Twojej strony i wybrać te, które mogą przynieść Ci najwięcej nowych użytkowników na stronie. Jeśli potrzebuje pomocy i masz pytania skontaktuj się na: info@1minutesite.pl

 

5. Jak stworzyć stronę, która będzie generować nowe kontakty? Stwórz zainteresowanie i umieść kontakty w widocznym miejscu

header kontaktOprócz pozycjonowania ważne jest zaciekawienie oraz bycie wysoko wykwalifikowanym i kompetentnym w swojej dziedzinie. Po wprowadzeniu tekstów zapytaj o opinię tych, którzy odwiedzili Twoją stronę internetową, tak by mogli zadać inne pytania lub zamówić Twoje produkty (nazywamy to call to action). Używaj formularzy kontaktowych i odpowiadaj szybko.

Staraj się również umieszczać stale i widocznym miejscu dane kontaktowe, takie jak adres mailowy oraz numer telefonu.

 

Zbuduj swoją stronę z 1 Minute Site

Nie potrzebujesz żadnych zaawansowanych umiejętności technicznych i komputerowych