Tworzenie stron www

Chcesz stworzyć osobistą stronę, ale nie posiadasz umiejętności informatycznych? Nie martw się ; )  bardzo szybko wytłumaczymy Ci, jak łatwo stworzyć stronę internetową za pomocą platformy 1 Minute Site. Możesz w każdej chwili aktualizować ją i organizować jak najlepiej, by uczynić ją skutecznym narzędziem pozyskiwania nowych klientów.

Tworzenie strony: od czego zacząć?

zbuduj darmowa stronePo pierwsze zarejestruj się na platformie 1 Minute Site.

Klikając na Zbuduj Darmową Stronę i lub Zbuduj Stronę za Darmo, pojawi się nowe okno, do którego możesz wprowadzić:

 1. Nazwę użytkownika (która będzie również nazwą Twojej strony)
 2. Hasło
 3. Adres e-mail dla korespondencji, którą będziemy Ci przesyłać

Pamiętaj: wybór nazwy użytkownika jest ważny: będzie ona nazwą Twojej strony; radzimy wybrać ją zgodnie z tematem strony.

Wypełnij pola i przejdź dalej…brakuje już niewiele..

Chciałbyś już rozpocząć budowę własnej strony internetowej? Zarejestruj się już teraz!

 

Wybierz grafikę

wybierz szablonPo wprowadzeniu nazwy użytkownika i hasła przechodzimy do wyboru szablonu graficznego strony:

 1. Z rozwijanego menu możesz wybrać szablon zalecany dla danej tematyki, który Cię interesuje*
 2. Obejrzyj różne dostępne modele i wybierz ten, który podoba Ci się najbardziej

*Nie poprzestawaj na jednej tematyce, która Cię interesuje…radzimy przejrzeć wszystkie szablony i wybrać ten, który podoba Ci się najbardziej!

Po wybraniu grafiki kliknij na Wybierz ten szablon

Pamiętaj… możesz zmienić grafikę w każdej chwili!

 

Zawartość strony: serce strony internetowej

Kiedy zdecydujesz się stworzyć stronę musisz pomyśleć najpierw o potrzebach Twoich, a także osób, które ją odwiedzą. Witryna bogata w użyteczną i interesującą treść odniesie sukces.

Radzimy wstawić zawartość jasną i prostą, która dobrze opowie o Twojej działalności, bez zbędnego rozproszenia. Kiedy wprowadzisz elementy, nie rób tego losowo, ale z pomysłem (wciel się w rolę osoby, której ten tekst ma pomóc!)

Co możesz umieścić na Twoim serwisie?

 • paragrafy tekstu wraz z obrazkami
 • galerie obrazów i pokazy slajdów
 • video z YouTube
 • załączniki do pobrania
 • adres z Mapami Google
 • formularz kontaktowy
 • skonfigurowane statystyki z Google Analytics

Przykład: dodanie akapitu z obrazkiem

Podstawowe treści do zamieszczenia przy tworzeniu strony to teksty i obrazy:

 • teksty pomagają przekazywać informacje i jeśli są dobrze napisane, pomagają w pozycjonowaniu dla wyszukiwarek
 • obrazki zwiększają efekt wizualny, dzięki czemu mają kluczową rolę

Rada: pamiętaj, by zapisać obrazki pod nazwami zgodnymi z zawartością tekstową; pomoże Ci to przy pozycjonowaniu w wyszukiwarkach obrazów na stronie internetowej.

Skonfiguruj i spersonalizuj Twoją witrynę

edytuj naglowekPoza wstawieniem treści, dla stworzenia ładnej i skutecznej strony ważne jest przemyślenie wszystkich małych szczegółów i rzeczy, które jako pierwsze zauważą odwiedzający.

Jedną z tych rzeczy jest na pewno nagłówek strony, który, jeśli jest dobrze wykonany, natychmiast zaangażuje odwiedzających.

Możesz wybrać obraz nagłówka, który reprezentuje Twoją firmę lub miejsce, w którym jesteś, jak też obraz, który oddaje dobrze zawartość strony.

Dzięki opcji Konfiguracja nagłówka 1 Minute Site możesz także nadać stronie tytuł, który nie musi być koniecznie taki sam jak nazwa użytkownika, ale może wskazywać na temat.

Monitoruj i zarządzaj informacjami

Dzięki najnowszej nawigacji, z 1 Minute Site możesz w każdej chwili sprawdzić, ile osób odwiedziło Twoją stronę, kto wysłał Ci maila, ile przestrzeni na serwerze masz jeszcze do dyspozycji.

Poprzez menu nawigacyjne możesz ponadto zmienić swoje hasło dostępu, nazwę użytkownika i informacje w stopce.

PS. W menu nawigacyjnym znajdziesz także kontakt do naszego zespołu: napisz do nas na info@1minuesite.pl , jeśli potrzebujesz pomocy!

A teraz… utwórz Twoją stronę

Jeśli chcesz utworzyć swoją stronę, teraz jest najlepsza chwila, by zacząć!

Poniżej znajdziesz kilka referencji do osób, które zbudowały już swoją stronę z 1 Minute Site i kilka innych ciekawostek związanych z światem Internetu. Na co więc czekasz?

Zbuduj stronę za darmo

Budowa strony, które dotrze na pierwsze pozycje wyszukiwarek

wyszukiwanie googleDo stworzenia strony internetowej, która znajdzie się w pierwszych wynikach wyszukiwania, 1 Minute Site zapewnia określone narzędzia.

Oto, co znajdziesz w środku Twojego panelu po rejestracji: proste pola do wypełnienia, które znacznie Ci pomogą.

Słowa kluczowe: Wyobraź sobie, że jesteś użytkownikiem z zewnątrz, który poszukuje tego, co Ty oferujesz: co wpisałbyś w Google, żeby znaleźć Twoją stronę?

Zrób listę i wprowadź dla każdej strony w odpowiednim polu 1-2 słowa kluczowe.

 1. Opis: o czym mówią poszczególne zakładki? Podsumuj w dwóch linijkach pożądaną treść celem wytworzenia zainteresowania
 2. Meta tytuł i główny adres URL: bardziej doświadczeni, dzięki 1 Minute Site mogą także modyfikować meta tytuł i główny URL dla lepszego skoncentrowania się na treści poszczególnych stron
 3. Pamiętaj: modyfikowanie i dostosowywanie strony www to najlepszy sposób na bycie pierwszym w wyszukiwarkach. Jak już wspomnieliśmy, im częściej aktualizuje się stronę, tym wyżej w rezultatach umieszcza ją Google
 4. Nie zapominaj o słowach kluczowych: są bardzo istotne!
  Wyszukiwarki przykładają dużą wagę do słów kluczowych. Słowa kluczowe powinny być umieszczane według ich wagi w tytule strony, menu, tytułach sekcji i polach, o których już wspomnieliśmy.

Stworzenie serwisu do sprzedaży on-line

panel sprzedaz 2Z 1 Minute Site możesz aktywować również sekcję e-commerce za pomocą Twojego panelu administracyjnego, bez zakładania oddzielnego konta.

W krótkich krokach możesz zatem stworzyć także sklep internetowy do sprzedaży swoich artykułów.

Obecnie ilość konsumentów, którzy kupują w sieci wyraźnie wzrasta, ponieważ pozwala łatwo znaleźć produkty, które nie są obecne we własnym mieście i często w konkurencyjnej cenie.

Weź przykład z naszych klientów, którzy zrealizowali wiele e-sklepów do sprzedaży produktów lokalnych, odzieży, narzędzi technicznych, usług i wielu innych, od branży motoryzacyjnej po spożywczą, od artykułów dla ogrodnictwa majsterkowania, aż po dziewiarskie.

Prześledź ich doświadczenia i zacznij sprzedawać on-line.

5 złotych reguł, jak zbudować IDEALNĄ stronę !

jak zbudowac idealna strone

Kilka złotych zasad, by zaprojektować atrakcyjną i często odwiedzaną witrynę

Aby osiągnąć sukces w sieci trzeba przestrzegać kilku prostych reguł kluczowych, jak zostać rozpoznanym, a następnie znalezionym, nie ma tu wiele do gadania

 1. Utwórz mapę strony: także na papierze, z myślą o dobrej nawigacji, jest bardzo przydatna. Sukces serwisu wymaga analizy struktury, która tworzy stronę internetową. To bardzo ważne, by doświadczenia internauty nie były negatywne, inaczej będzie to oznaczać utratę potencjalnego klienta na zawsze
 2. Podaj swoje dane kontaktowe: uczyń widocznym Twój adres e-mail, także ten fizyczny oraz informacje kontaktowe lub wprowadź formularz kontaktowy, przez który można napisać w każdej chwili
 3. Aktualizuj swoją stronę web: możesz podać więcej ważnych informacji niż na ulotkach i uczynić przekaz witryny jak najbliższym Twojej tożsamości. Im częściej aktualizuje się stronę internetową, tym większe prawdopodobieństwo, że Google umieści ją w pierwszych wynikach wyszukiwania
 4. Bądź oryginalny i obserwuj Twoją konkurencję: wykorzystując zalety, jakie oferuje sieć, można czerpać inspirację do tworzenia strony internetowej od konkurencji, nie kopiując jej przy tym
 5. Wytwórz interaktywność. Wielką zaletą nowych narzędzi on-line jest wytworzenie dwukierunkowej relacji z użytkownikami, którzy nie są już tylko odbiorcami komunikatu, ale mogą również wchodzić w interakcję z firmą, jako freelancer, itp. Podczas tworzenia strony internetowej wykorzystaj wszystkie ścieżki komunikacji

Mówią o nas: Ci, którzy stworzyli stronę internetową na 1MS

Pozostałe wskazówki, których warto przestrzegać, aby stworzyć piękną i skuteczną witrynę

 1. Wybierz grafikę: nie poprzestawaj na pierwszym wrażeniu lub szablonie z Twojej kategorii, ale przejrzyj całą gamę modeli 1 Minute Site; możesz również zmienić design w każdej chwili, jeśli Ci się nie podoba
 2. Pomyśl o Internecie jako głównym instrumencie komunikacji w dzisiejszych czasach, gdzie wszyscy użytkownicy mogą współdziałać ze sobą i wymieniać się informacjami, kontaktami, odnaleźć się w łatwy sposób w każdej chwili. Mówi się, że Web 2.0 wprowadziła właściwą interakcję, na którą pozwalają serwisy internetowe.
 3. Monitoruj wyniki: Wbrew temu, co się stało, można stale kontrolować i monitorować wyniki w sieci dzięki wielu narzędziom analitycznym takim jak Google Analytics dostępnym bezpośrednio od Google dzięki darmowej albo płatnej rejestracji w programie. Narzędzia te pozwalają sprawdzić postępy strony stworzonej z 1 Minute Site i w razie potrzeby interweniować poprzez zmianę lub dostosowanie wiadomości, stron, obrazów, filmików, itp.
 4. Dołącz do grona naszych klientów: bierz udział w naszych konkursach, korzystaj z naszych promocji m.in. na kampanie Google AdWords, dzięki którym pozyskasz nowych użytkowników na swojej stronie
 5. Zwiększ wartość TWOJEJ STRONY WWW poprzez linki zewnętrzne na blogach lub forach (także sektora odniesienia), ale także artykuły tematyczne, to tworzy zaufanie w sieci. Przykładowo, jeśli Twoja strona dotyczy cięcia laserem, tonerów, pamięci USB, odzieży dziecięcej, biura podróży, możesz pisać komentarze na innych blogach, które mogą użyteczne i wydawane on-line; również tematy takie jak meble lub apteki mogą być przywoływane w blogach i dyskusjach.

1 Minute Site okazał się doskonałym odkryciem. Natrafiłem na platformę całkiem przypadkiem… ale po kilku kliknięciach moja strona była już GOTOWA! A kiedy wróciłem do domu była już widoczna w wyszukiwarce.


– Krzystof – Expanse KP – Łódź

Dobrze zbudowana strona internetowa i łatwa w obsłudze jest wspaniałą wizytówką firmy dla każdego biznesu jaki prowadzisz. Wszystkie usługi na 1 Minute Site są niezwykle profesjonalne i najwyższej jakości.


– Joanna – Warszawa

 

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania chętnie służymy pomocą ; )

Zbuduj swoją stronę z 1 Minute Site

Nie potrzebujesz żadnych zaawansowanych umiejętności technicznych i komputerowych